Olmak istediğin yerde misin, göstergelerini kolla:)

Çok sevgili Didem Altop ile, Endeavor Genel Sekreteri olması vesilesiyle, Girişimcilik günlerindeki konuşması sonrasında tanıştım. Endeavor, girişimcilere, çıktıkları yolda rehberlik etmek ve işlerini kolaylaştırmak için konumlanan, kar amacı gütmeyen kuruluş.  (Endeavor TR hakkında, seçilen girişimcileri, girşimcilere rehberlik veren danışma kurulu hk.da linkleri tıklayın)

Bugün tekrar sohbet etme şansımız oldu. Çok güzel vakit geçirdik. Salı günü KAGİDER’de Turkish Win’deki konuşmasını kaçırdım derken,  konuşmasından bir kuple aktardı.

İnsanın yetenekleri, bilgisi ve becerileriyle, durduğu bir yer var. Bir de, olmak istediği yer ,yani hedefleri var. Bu ikisi arasındaki mesafe çoksa mutsuz  oluyor. Eğer birbirine yakınsa, mutlu. Mesafe varsa, yapacağı 2 şey var. Ya, hedeflerini revize edecek ya da aynı şekilde kalacak ve mutsuz olmaya devam edecek…Ama her zaman bir hedefi olacak. Mutlu olmak , hedef saptamak ve hedefleriyle arasındaki mesafeyi sürekli ölçüp, revizyonlarla ona ulaşmaya çalışmak…Ne güzel anlatmış, değil mi? 2 gün önce doğumgünüymüş, İyi ki doğdun Didem :)

Bugünkü buluşmada, çok çok sevgili Emrah Kaya, Endeavor girişimcisi, Youtholding’in kurucusu da vardı. Emrah, Chief Youth Officer unvanının sahibidir. Onunla gençlerle ilgili projeler geliştireceğimizin müjdesini vereyim, detaylar netleşince haber vereyim…

Bugün Eran Filiba ve Umut Akdemir de beyin fırtınamızın sağlam rüzgarlarıydılar:) Eran, Endeavor Girişimci Seçiminden sorumlu.

Umut, ANetolia’nun kurucusu, StartupWeekend 2011′in 1.ekibinin fikir babası.

Bendeniz, bu ekibi çok sevdim. Çıkaracağımız projeler ve rüzgarımız bol olsun…Burdan duyurayım.

Bitirirken, hayallerle ilgili yazımı okumanızı tavsiye ederim. (Sizin flashforward’ınız ne?)